URPL ws. obecności naturalnego lateksu kauczukowego w osłonce igły w szczepionkach

Z URZĘDU

Autor: URPL/rynekaptek.pl   26-03-2018, 15:41

URPL ws. obecności naturalnego lateksu kauczukowego w osłonce igły w szczepionkach

URPL opublikował informację dotyczącą obecności naturalnego lateksu kauczukowego (NRL: natural rubber latex) w osłonce igły dla ampułko-strzykawki z umocowaną na stałe igłą w szczepionkach Encepur K i Encepur Adults.

Jak czytamy, firma GSK Services zidentyfikowała, że informacje zawarte w aktualnie używanych drukach informacyjnych szczepionek Encepur K i Encepur Adults, nie wspominają o obecności naturalnego lateksu kauczowego w osłonce igły używanej do zabezpieczenia umocowanej na stałe igły w ampułko-strzykawce.

Firma informuje, że po przeprowadzeniu medycznej oceny bezpieczeństwa oraz oceny stosunku korzyści do ryzyka potwierdzono, że ryzyko ekspozycji na lateks w wyniku kontaktu z osłonką igły jest bardzo małe, ponieważ osłonka igły nie ma bezpośredniego kontaktu z produktem.

Potencjalne ryzyko związane z bezpieczeństwem pacjenta i personelu medycznego wynikające z obecności NRL w osłonce igły jest uważane za minimalne dla ogółu populacji i ograniczone do osób z nadwrażliwością na lateks.

Więcej: http://urpl.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH