URPL: zmiany w opłatach za dopuszczenie leku do obrotu

Z URZĘDU

Autor: URPL/ rynekaptek.pl   12-12-2014, 13:27

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych informuje o zmianie od 1 stycznia 2015 r. wysokości opłat związanych z dopuszczeniem do obrotu produktu leczniczego.

Jest to efekt wejścia w życie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 września 2014 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2015 r.

Zgodnie z par. 1 ww. rozporządzenia od dnia 1 stycznia 2015 r. ustala się minimalne wynagrodzenie za pracę w wysokości 1 750 zł.

Zgodnie z par. 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 listopada 2008 r. w sprawie sposobu ustalania i uiszczania opłat związanych z dopuszczeniem do obrotu produktu leczniczego opłaty związane z dopuszczeniem do obrotu produktu leczniczego są ustalane w stosunku procentowym do minimalnego wynagrodzenia za pracę, określonego na podstawie ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę obowiązującego w dniu złożenia wniosku, zwanego dalej "kwotą bazową".

W celu ułatwienia podmiotom odpowiedzialnym ustalania wysokości opłat związanych z dopuszczeniem do obrotu produktu leczniczego, w załączeniu do informacji URPL przedstawia tabelę sporządzoną z uwzględnieniem zmiany wysokości kwoty bazowej.

Więcej: http://www.urpl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH