W niektórych zestawach "Glukoza" jest kwas moczowy zamiast glukozy

Z URZĘDU

Autor: URPL/rynekaptek.pl   17-11-2016, 12:28

W niektórych zestawach "Glukoza" jest kwas moczowy zamiast glukozy W produkcie Glukoza znajdował się kwas moczowy zamiast samej glukozy.

Firma BioSytstems informuje, że w produkcie Glukoza o numerze kategorii 11504 i numerze serii 14560, w około 175 z 3413 wypuszczonych na rynek zestawach (5 proc.), zawartością czynnika nie była glukoza, tylko kwas moczowy.

W zestawie o nr kat. 11504 zawarty jest „standard glukozy”, który nie wytwarza zabarwienia w reakcji z odczynnikiem kwas moczowy, co czyni wadliwe działanie łatwo zauważalnym – informuje BioSystems.

W przypadku używania, zamiast standardu z zestawu, kalibratora wieloparametrowego zawierającego kwas moczowy, będzie on do pewnego stopnia reagował (dając znacznie wyższy faktor kalibracyjny), a wyniki w biochemicznej surowicy kontrolnej firmy – poziom I, ale nie poziom II- będą poza danym zakresem.

Firma podaje, że anomalia ta związana jest z błędnym oznakowaniem.

W przypadku, jeśli powyższa seria odczynnika była używana z kalibratorem wieloparametrowym, zawierającym kwas moczowy zamiast ze standardem glukozy z opakowania, należy sprawdzić wyniki oznaczenia, zwracając szczególną uwagę na faktor kalibracyjny.

BioSystems informuje, że w przypadku posiadania lub używania podanego numeru serii Glukozy, należy zwrócić się do dystrybutora celem jego wymiany.

Więcej: http://urpl.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH