Warszawa: poradnik dot. HACCP dla zainteresowanych

Z URZĘDU

Autor: OIA Warszawa/ rynekaptek.pl   02-02-2017, 11:39

Warszawa: poradnik dot. HACCP dla zainteresowanych Poradnik do zamówienia w warszawskiej OIA

W związku z kontrolami aptek przez organy inspekcji sanitarnej, które wymagają w aptekach m.in. wdrożenia systemu HACCP Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie nabyła dla swoich członków poradnik wdrażania systemu HACCP oraz zasad Dobrej Praktyki Higienicznej (GHP) w aptekach.

Potrzeba o wdrożeniu systemu HACCP została określona ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 roku o bezpieczeństwie żywności i żywienia, z której wynika, iż kierujący zakładem lub osoba przez niego upoważniona jest zobowiązany wdrożyć i stosować zasady systemu HACCP.

Apteki, punkty apteczne oraz hurtownie farmaceutyczne, które dokonują obrotu np. suplementami diety, środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego są traktowane jak podmioty działające na rynku spożywczym, dlatego muszą dopełnić obowiązków wynikających z przepisów prawa żywnościowego.

Kierownicy, właściciele aptek ogólnodostępnych, hurtowni farmaceutycznych - członkowie Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie - zainteresowani otrzymaniem instrukcji w wersji elektronicznej, proszeni są o przesłanie maila do Biura OIA w Warszawie na adres warszawa@oia.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH