"Warsztaty są bezcenną lekcją farmacji praktycznej"

Z URZĘDU

Autor: WOIA/rynekaptek.pl   06-12-2017, 15:47

"Warsztaty są bezcenną lekcją farmacji praktycznej" Prezes Wielkopolskiej ORA zwróciła uwagę, że spotkania pokazały wielką potrzebę wzajemnych kontaktów pomiędzy farmaceutami (Fot. Archiwum)

Prezes Wielkopolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej wydała komunikat w sprawie tegorocznych warsztatów „Wybrane zagadnienia praktyki aptekarskiej. Nowelizacja Prawa Farmaceutycznego”, które odbyły się w Poznaniu, Lesznie, Koninie i Pile.

- W tym roku miałam przyjemność i zaszczyt spotkać się z ok. 150 farmaceutami. Warsztaty miały na celu zapoznanie Państwa z regulacjami Prawa Farmaceutycznego obowiązującymi od czerwca 2017 r. oraz przypomnienie podstawowych zapisów Prawa Farmaceutycznego, dotyczących prawidłowego prowadzenia apteki - zakomunikowała prezes Wielkopolskiej ORA.

Podkreśliła jak cenne było omówienie przez dr farm. Małgorzatę Rewekant najczęstszych błędów w prowadzeniu apteki, które zostały wykazane podczas rutynowych kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dodała, że możliwość bezpośredniego kontaktu z inspektorem farmaceutycznym będą służyły codziennej praktyce aptekarskiej.

W ocenie Aliny Góreckiej, spotkania pokazały wielką potrzebę wzajemnych kontaktów pomiędzy farmaceutami, służącą wymianie doświadczeń i wspólnej dyskusji nad codziennymi problemami aptekarstwa, które są też bezcenną lekcją farmacji praktycznej i konsolidują środowisko - czytamy.

Ponadto w ankietach oceniających tegoroczne warsztaty farmaceuci podkreślali potrzebę spotkań z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Ta potrzeba wynika z wielu wątpliwości, jakie pojawiają się przy realizacji recept lekarskich na leki refundowane. Niestety, w tym roku nie udało się zrealizować takiego spotkania, mimo moich usilnych starań. Mam nadzieję, że w roku przyszłym spotkanie takie dojdzie do skutku, a potrzeba zostanie zrozumiana jako stałe podnoszenie poziomu usług farmaceutycznych świadczonych przez farmaceutów na rzecz pacjenta - wskazała prezes Górecka.

Poinformowała, że w planach na rok 2018 są także jesienne spotkania edukacyjne w rejonach Poznań, Leszno, Konin, Piła. Planowana tematyka przyszłorocznych warsztatów to:

- niepożądane działania leku, wada jakościowa, incydent medyczny i komunikaty bezpieczeństwa w praktyce apteki ogólnodostępnej;

- odpowiedzialność zawodowa farmaceuty – spojrzenie Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej;

- spotkanie z Wojewódzkim Inspektorem Farmaceutycznym i przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia.

Więcej: https://www.woia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH