WIF o terminach ważności zgód na posiadanie środków odurzających

Z URZĘDU

Autor: DIA/ rynekaptek.pl   10-11-2016, 11:12

WIF o terminach ważności zgód na posiadanie środków odurzających WIF przypomina...

Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny we Wrocławiu przypomina o upływie z dniem 1 stycznia 2017 roku terminów ważności zgód na posiadanie preparatów zawierających środki odurzające i substancje psychotropowe.

Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny we Wrocławiu przypomina o upływie z dniem 1 stycznia 2017r. terminów ważności zgód wydanych podmiotom wskazanym w art. 42 ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2016r. poz. 224 ze zm.) na posiadanie i stosowanie w celach medycznych oraz w celu przeprowadzenia badań klinicznych preparatów zawierających środki odurzające i substancje psychotropowe, wydanych przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 24 kwietnia 2015r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 875).

Jednocześnie przypomina, że zgodnie z art. 42 ust.3 pkt 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2016r. poz. 224 ze zm.) zgody na posiadanie i stosowanie w celach medycznych preparatów dopuszczonych do obrotu jako produkty lecznicze, zawierających środki odurzające grup I-N, II-N, III-N, i IV-N lub substancje psychotropowe grup II-P, III-P, i IV-P Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny wydaje na czas określony, nie dłuższy niż 3 lata.

Więcej: dia.com.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH