Wojciech Kuźmierkiewicz ambasadorem GUMedu

Z URZĘDU

Autor: Polpharma/ rynekaptek.pl   28-12-2017, 13:39

Wojciech Kuźmierkiewicz ambasadorem GUMedu Dr Wojciech Kuźmierkiewicz zawodowo był związany z uczelnią przez ponad 20 lat (fot. archiwum)

Dr Wojciech Kuźmierkiewicz, prezes zarządu Naukowej Fundacji Polpharmy, został uhonorowany tytułem Ambasadora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W 70-letniej historii gdańskiej uczelni, ten tytuł został przyznany po raz pierwszy.

Ambasadorem, zgodnie z regulaminem tytułu, może zostać wyłącznie „absolwent uczelni odnoszący znaczące sukcesy w nauce, kulturze, polityce oraz w innych dziedzinach uznanych za nobliwe i w swojej codziennej działalności aktywnie promuje uczelnię”.

Dr Wojciech Kuźmierkiewicz zawodowo był związany z uczelnią przez ponad 20 lat. Na Wydziale Farmaceutycznym zdobywał stopnie naukowe: w 1968 magistra, a w 1976 doktora nauk, później prowadził badania naukowe i zajęcia ze studentami, a także zakładał i działał w strukturach NSZZ Solidarność.

W 1992 roku zostawił naukę dla polityki i został wiceministrem i podsekretarzem stanu w resorcie zdrowia. Tę funkcję udanie pełnił przez 6 kolejnych lat. Z polityki przeszedł do przemysłu, podjął pracę w Polpharmie.

Znany jest z zaangażowania w działalność na rzecz krajowego przemysłu farmaceutycznego, rozwój nauk medycznych i farmaceutycznych i naprawę systemu ochrony działał w zarządzie Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego i jego odpowiednika na poziomie europejskim (Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Leków Generycznych). Od momentu powołania w 2001 roku jest prezesem zarządu Naukowej Fundacji Polpharmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH