Zarządzenie dot. podawania dwóch leków z importu docelowego

Z URZĘDU

Autor: NFZ/ rynekaptek.pl   30-08-2017, 09:14

Zarządzenie dot. podawania dwóch leków z importu docelowego Zmiany wprowadzone zarządzeniem wprowadzają rozwiązania mające na celu zapewnienie dostępu do leków stosowanych w ramach chemioterapii

NFZ opublikował nowelizację zarządzenia prezesa NFZ w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia. Zarządzenie umożliwia dostęp do dwóch leków w ramach importu docelowego.

Zmiany wprowadzone zarządzeniem umożliwiają rozwiązania mające na celu zapewnienie dostępu do leków stosowanych w ramach chemioterapii, a czasowo niedostępnych na obszarze Polski.

W związku z brakiem dostępności produktów leczniczych: Vesanoid, tretinoinum, kapsułki miękkie - 10 mg oraz Myocet, doxorubicinum liposomanum nonpegylatum, proszek, dyspersja i rozpuszczalnik do koncentratu do sporządzania dyspersji do infuzji - 50 mg, Minister Zdrowia wydał zgodę na stosowanie produktów leczniczych sprowadzanych do kraju w ramach importu docelowego. Powyższe ma na celu zapewnienie dostępności do odpowiedników ww. produktów leczniczych.

W zakresie § 1 zarządzenia, wprowadzającego zmiany do zarządzenia Nr 68/2016/DGL Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 30 czerwca 2016 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia, zmiany te dotyczą nadania nowego brzmienia załącznikowi nr 1t do zarządzenia określającego Katalog świadczeń dodatkowych - leczenie szpitalne – chemioterapia, w części B, poprzez dodanie świadczeń:

1) 5.08.05.0000183 Procedura podania leku zawierającego substancję czynną (tretinoinum) - 100 mg.
2) 5.08.05.0000184 Procedura podania leku zawierającego substancję czynną (doxorubicinum liposomanum nonpegylatum) – 100 mg.

Więcej: http://www.nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH