Zarządzenie nr 91/2016/DGL w zakresie chemioterapii

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   10-08-2016, 13:57

Zarządzenie nr  91/2016/DGL w zakresie chemioterapii Prezes NFZ dokonał zmian w zarządzeniu.

NFZ opublikował zarządzenie prezesa Funduszu zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia.

Zmiany zostały wprowadzone do zmienionego zarządzenia Nr 75/2016/DGL Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 18 lipca 2016 r.

Zmiany dotyczą m.in. porady ambulatoryjnej związanej z chemioterapią dotyczącą  wizyty ambulatoryjnej, w ramach której pacjentowi wykonywane jest badanie lekarskie, w trakcie którego są udzielane lub zlecane niezbędne świadczenia diagnostyczne i terapeutyczne oraz podawane lub wydawane leki przeciwnowotworowe lub leki wspomagające. Celem samodzielnego ich przyjmowania przez pacjenta w warunkach domowych.

Porada ambulatoryjna ma na celu zastosowanie lub wydanie pacjentowi leku przeciwnowotworowego w określonego katalogu  w załączniku nr 1n do zarządzenia.

Możliwa jest również w sytuacji, gdy stan zdrowia pacjenta nie pozwala na zastosowanie leku przeciwnowotworowego. Dopuszczalne jest rozliczenie następujących porad: porada ambulatoryjna związana z chemioterapią (z kompleksową realizacją świadczeń) - dotyczy świadczeniodawców zapewniających dostęp do świadczeń (odpowiednio): w trybie hospitalizacji oraz leczenia jednego dnia oraz ambulatoryjnym.

Więcej: http://www.nfz.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH