Zmiany w projekcie ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Z URZĘDU

Autor: RCL/rynekaptek.pl   27-03-2018, 12:44

Zmiany w projekcie ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej Komissja dokonała zmiany terminu wejścia w życie projektu, który został ustalony na 1 lipca 2018 r. (Fot. Archiwum)

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji ukazał się znowelizowany projekt ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. W projekcie uwzględniono zalecenia Komisji Prawniczej KPRM w zakresie wprowadzenia uzupełnień w przepisach dotyczących zasad funkcjonowania Inspekcji.

Komisja Prawnicza KPRM rozpatrzyła projekt ustawy pod względem prawnym, legislacyjnym i redakcyjnym, w zakresie zgodności przepisów projektu z obowiązującym prawem i zasadami techniki prawodawczej.

Dostrzegła konieczność uzupełnienia przepisów ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej o zasadnicze kwestie dotyczące funkcjonowania tej Inspekcji, które były dotychczas uregulowane w aktach wykonawczych do ustawy.

Przepisy projektu ustawy, w części dotyczącej Wojskowej Inspekcji Sanitarnej, zostały uzupełnione, m.in. o regulujące dotyczące wymagań wobec osób pełniących funkcje organów Wojskowej
Inspekcji Sanitarnej oraz zasad ich wyznaczania i zwalniania.

Ponadto, projekt zostały uzupełniony o przepisy przejściowe w odniesieniu do osób pełniących funkcje Państwowych Inspektorów Sanitarnych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz osób pełniących funkcje organów Wojskowej Inspekcji Sanitarnej przed dniem wejścia w życie projektowanej ustawy.

Przepisy przejściowe odnoszą się także do przepisów dot. kontroli wszczętych przez Państwową Inspekcje Sanitarną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojskową Inspekcję Sanitarną i niezakończonych przed dniem wejścia w życie projektowanej ustawy.

Z uwagi na etap prac legislacyjnych nad projektem ustawy, komisja prawnicza na wniosek przedstawicieli Ministra Zdrowia dokonała zmiany terminu wejścia w życie projektu ustawy, który został ustalony na dzień 1 lipca 2018 roku.

Więcej: http://legislacja.rcl.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH