Zmiany w regulaminie organizacyjnym NFZ

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   14-02-2018, 11:27

Zmiany w regulaminie organizacyjnym NFZ Zmiany dotyczą m.in. rozpatrywania odwołań i zażaleń, odnośnie kontroli, kierowanych do Prezesa NFZ (Fot. Archiwum)

Prezes NFZ wydał nowe zarządzenie w sprawie regulaminu organizacyjnego Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia. Zmiany dotyczą m.in. konieczności doprecyzowania postanowień określających odpowiedzialność poszczególnych komórek za rozpatrywanie odwołań przez apteki.

Zmiana w regulaminie organizacyjnym NFZ określa osoby uprawnione do wystawiania recept na refundowane leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne.

Zmiana wynika także z konieczności doprecyzowania postanowień określających odpowiedzialność komórek za rozpatrywanie zażaleń składanych do prezesa Funduszu.

Chodzi o rozpatrywanie odwołań i zażaleń, dotyczących kontroli, kierowanych do Prezesa NFZ przez apteki, które zawarły umowę na wydawanie refundowanego leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobu medycznego, świadczeniodawców, którzy zawarli umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej i na wystawianie recept na leki refundowane (kontrola ordynacji), jak też lekarzy, lekarzy dentystów, felczerów oraz starszych felczerów, którzy przed dniem 1 stycznia 2017 r. posiadali umowę upoważniającą do wystawiania recept na refundowane leki, środki spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne oraz inne osoby uprawnione do wystawiania recept na preparaty refundowane.

Zmiana w regulaminie wynika również z konieczności wskazania komórki odpowiedzialnej za sporządzanie rocznej informacji o zrealizowanych lub podjętych przez Fundusz zadaniach z zakresu zdrowia publicznego.

Więcej: http://nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH