1,8 mln zł za odbiór starych leków z warszawskich aptek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: gazetalekarska.pl/ŁS/rynekaptek.pl   02-02-2015, 09:01

1,8 mln zł za odbiór starych leków z warszawskich aptek Za odbiór i utylizację starych leków Warszawa zapłaci prawie 2 mln złotych (fot. Fotolia/PTWP)

Do 31 lipca 2017 roku odbiorem, transportem i przekazywaniem do przetworzenia odpadów w postaci przeterminowanych leków i termometrów rtęciowych z aptek w Warszawie będzie zajmowała się firma „Byś”. Miasto zapłaci za usługę ponad 1,8 mln zł.

Biuro Gospodarki Odpadami Komunalnymi m st. Warszawy poinformowało „Gazetę Lekarską” że umowa z firmą „Byś” Wojciech Byśkiniewicz o świadczenie usług odbioru, transportu i przekazania do przetworzenia odpadów w postaci przeterminowanych leków i termometrów rtęciowych podpisana została 26 stycznia.

Na realizację tej umowy przeznaczonych zostało 1 824 000 zł, które pochodzić będą ze środków Biura Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Środki te jednak nie muszą zostać wydatkowane w całości. Miasto nie płaci ryczałtowo, tylko za faktycznie odebrane odpady według stawki zaoferowanej przez oferenta.

UM poinformował, że odbiór leków rozpoczął się już we 27 stycznia. Miasto monitoruje sprawę szybkiego odebrania zapasów leków, powstałych w wyniku czasowej przerwy w ich odbiorze. Jednocześnie informuję, iż zgodnie z umową, odpady odbierane są z każdej apteki raz w miesiącu oraz, w przypadku dodatkowej potrzeby, na każde żądanie telefoniczne.

Więcej: gazetalekarska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH