13 edycja IMI: 223 mln euro na projekty

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   04-12-2017, 09:02

13 edycja IMI: 223 mln euro na projekty Zainteresowani mogą wziąć udział w serii webinariów, które przybliżą zasady aplikacji i zakres tematyczny bieżącego konkursu (fot. archiwum)

Już po raz 13. ogłoszony został konkurs Inicjatywy Leków Innowacyjnych (IMI). Do projektów w międzynarodowych konsorcjach mogą przystąpić podmioty zainteresowane różnymi dziedzinami, rozwoju leków oraz zdrowiem publicznym.

Całkowity budżet konkursu wynosi 223 miliony euro, z czego około połowa pochodzi z unijnego programu "Horyzont 2020", a połowa od firm zrzeszonych w EFPIA (Europejskiej Federacji Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych) i partnerów IMI.

Uczestnictwo w konkursie (Call 13) to okazja dla naukowców ze środowiska akademickiego, przemysłu, MŚP, średniej wielkości firm oraz szpitali i innych organizacji zajmujących się zdrowiem do wzięcia udziału w przełomowych, ponadnarodowych projektach, które mogą przynieść wymierne korzyści dla pacjentów.

13. konkurs dotyczy poszukiwania rozwiązań w następujących zakresach:

- ocena wyjątkowości kardiomiopatii cukrzycowej w porównaniu z innymi postaciami niewydolności serca z zastosowaniem obiektywnych metod mapowania fenotypowego;

- interakcje genom-środowisko w zapalnych chorobach skóry;

- wartość diagnostyki w zwalczaniu oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe poprzez optymalizację wykorzystania antybiotyków;

- dysfunkcja mitochondrialna w chorobach neurozwyrodnieniowych;

- działania wspierające i koordynujące na rzecz projektów z obszaru chorób neurozwyrodnieniowych w ramach IMI JU;

- zrównoważona europejska platforma dot. pluripotencjalnych komórek macierzystych;

- łączenie cyfrowej oceny mobilności z klinicznymi punktami końcowymi w celu wsparcia akceptacji regulacyjnej i praktyki klinicznej;

- immunoprofilowanie mikrośrodowiska ludzkiego guza;

- ConcePTION – kontinuum dowodów z ekspozycji w ciąży, toksyczności reprodukcyjnej i karmienia piersią w celu poprawy wyników;

- poprawa przedklinicznego prognozowania niekorzystnych skutków farmaceutyków na układ nerwowy;

- umożliwienie opracowania i wdrożenia nowych biomarkerów bezpieczeństwa w badaniach klinicznych i diagnostyce choroby;

- program pilotażowy dotyczący banku związków chemicznych do ponownego wykorzystania – program ten obejmuje cztery tematy dotyczące: chorób układu krążenia i cukrzycy; chorób układu oddechowego; chorób neurodegeneracyjnych i chorób rzadkich/sierocych.

Zainteresowani mogą wziąć udział w serii webinariów, które przybliżą zasady aplikacji i zakres tematyczny bieżącego konkursu. Seminaria internetowe odbędą się 4, 6, 11, 12, 14, 15 grudnia 2017  r., a udział w nich jest otwarty i bezpłatny. Uczestników obowiązuje jedynie rejestracja, której mogą dokonać na stronie imi.europa.eu. Szersze informacje na temat webinarów, a także wszystkie szczegóły dotyczące składania wniosków konkursowych dostępne są stronie internetowej IMI.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH