150 aptek w programie GdziePoLek.pl

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GdziePoLek.pl/ rynekaptek.pl   03-11-2015, 13:12

150 aptek w programie GdziePoLek.pl

Serwis internetowy GdziePoLek.pl kieruje pacjentów do aptek stacjonarnych posiadających poszukiwane leki. Od otwarcia, które odbyło się tuż przed wakacjami, do programu dołączyło 150 aptek, a kolejnych 200 jest zainteresowanych współpracą.

Twórcy serwisu opracowali internetową aplikację do sprawdzania dostępności leków w aptekach stacjonarnych. Wykonanie zapytania o dostępność leku w serwisie wymaga od pacjenta rejestracji i akceptacji regulaminu, co wynika z obowiązującego zakazu reklamy aptek.

– Wykonujemy zapytanie do aptek dla konkretnego użytkownika i w jego imieniu, jako indywidualną usługę. Pacjent ma oczywiście prawo do sprawdzenia dostępności leku w dowolnej liczbie aptek, w czym mu pomagamy dzięki naszej technologii. Apteki nie mogą jednak w żaden sposób pozycjonować swojej oferty i jednocześnie nie ponoszą opłat za przekierowania pacjentów – wyjaśnia Maciej Jakubczyk, pomysłodawca portalu.

Projekt został stworzony przez warszawską firmę konsultingową Goldenberry i jest jej wyłączną własnością.

Najczęściej wyszukiwane przez pacjentów leki to przede wszystkim trudno dostępne na polskim rynku insuliny oraz leki przeciwzakrzepowe. Dużą grupę użytkowników stanowią również rodzice poszukujący leków dla swoich dzieci (np. szczepionek) oraz kobiety poszukujące leków antykoncepcyjnych (w tym również tzw. antykoncepcji awaryjnej).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH