18 mld zł obrotu, tylko 30 mln zł z CIT

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Sejm/ rynekaptek.pl   01-02-2017, 10:04

18 mld zł obrotu, tylko 30 mln zł z CIT Wiceprezes NRA mówi o wyliczeniach

Często powtarzana jest informacja, że 96% spółek na rynku aptecznym należy do polskich przedsiębiorców. Naczelna Rada Aptekarska nigdy nie zgadza się z tym wyliczeniem - mówi Marek Tomków, wiceprezes NRA i wskazuje, dlaczego.

- Przeczy temu pismo skierowane do polskiego rządu przez czterech ambasadorów, w którym ambasadorowie Kanady, Izraela, Stanów Zjednoczonych i Litwy piszą wprost, że ich przedsiębiorcy mają 8%. Należy przy tym dodać, że nie są wymienione spółki cypryjskie, portugalskie, czy holenderskie - mówił wiceszef NRA podczas dyskusji w sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju, 25 stycznia 2017r.

- Zatem mowa i dane o polskich przedsiębiorcach są daleko przeszacowane, zwłaszcza, że ambasadorowie w piśmie żądają usunięcia zapisu „Apteka dla aptekarza” mówiąc wprost, że ich przedsiębiorcy zainwestowali w polski rynek setki milionów dolarów - dodał.

- Jeżeli mówimy o równych warunkach, niech przemówią liczby, bo jesteśmy na posiedzeniu Komisji Gospodarki. Według oficjalnych danych, największe sieci apteczne wytworzyły mniej więcej 18 mld zł obrotu, a wpływ z podatku CIT – 30 mln zł. To są grosze w porównaniu z obrotami - kontynuował Marek Tomków.

Dodał: - Chciałbym przypomnieć, że największe spółki, które w naszym kraju robią ogromne obroty, nie płacą podatku w Polsce. W ubiegłym roku ponad 530 (536) dużych spółek wykazało stratę.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH