25 lat pracy samorządu aptekarskiego to całe pokolenie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA/ rynekaptek.pl   20-04-2016, 15:34

25 lat pracy samorządu aptekarskiego to całe pokolenie

Trudny i pracowity czas wielu farmaceutów. Działanie na rzecz aptekarzy, w czasie kiedy tak wiele zmieniało się wokół nas - ocenia prezes NRA, Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, przypominając rocznicę uchwalenia ustawy o izbach aptekarskich.

"Długa droga pełna przeszkód, spośród których wielu nie udało się pokonać mimo upływu lat. Z perspektywy czasu widać wyraźnie jak z każdy dniem, miesiącem i rokiem zmieniały się zasady wykonywania naszego trudnego i odpowiedzialnego zawodu. A to przecież nie koniec pracy" - pisze szefowa NRA.

Dodaje: - Wyzwania które na początku drogi wydawały się nierealne i odległe dzisiaj stają się faktem. Dzisiejszy dzień jest dla farmaceutów szczególny i symboliczny. Nasze wspólne urodziny. Zwykle każdy solenizant oprócz życzeń dostaje również prezenty. Dla nas takim wymarzonym prezentem jest rozpoczęcie prac nad Ustawą o zawodzie farmaceuty.

- Wierzymy, że ureguluje on ramy prawne stanowiące o funkcjonowaniu naszego zawodu i zapewni niezależność jego wykonywania. Z radością przyjmujemy  zapowiedzi Ministra Zdrowia pana Konstantego Radziwiłła wypowiedziane na Krajowym Zjeździe Aptekarzy, zapowiadające szereg zmian o które nasz samorząd postuluje od lat - ocenia prezes NRA.

Zdaniem szefowej Rady, także publiczne wypowiedzi Pana Ministra Krzysztofa Łandy dotyczące nie tylko nowych aktów prawnych, ale przede wszystkim egzekwowania już obowiązujących przepisów, pozwalają wierzyć w lepsze jutro.

- Przed nami wiele pracy. Kontynuacji działań poprzedników, ale i wielu nowych pomysłów. Po to jesteśmy! Po to powstał Samorząd Aptekarski, aby służyć  aptekarzom! A ponieważ razem tworzymy tę wspólnotę, z tej okazji składam Nam wszystkim szczere życzenia spełnienia tych marzeń. Oby się spełniły...

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH