5,7 mln zł dofinansowania z POIR dla Celon Pharma

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Money/rynekaptek.pl   12-10-2016, 15:45

5,7 mln zł dofinansowania z POIR dla Celon Pharma Celon Pharma otrzyma dofinansowanie na budowę centrum badawczo-rozwojowego

Ministerstwo Rozwoju zakwalifikowało Projekt Celon Pharma polegający na budowie centrum badawczo-rozwojowego w Kazuniu do grupy projektów dofinansowanych w ramach konkursu w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój 2014-2020.

"W ramach centrum będą prowadzone prace w zakresie poszukiwania i rozwoju nowych leków oraz przygotowywania leków do badań klinicznych" - czytamy w komunikacie. Spółka otrzyma 35,7 mln zł na inwestycję wartą 79,3 mln zł.

 - Projekt dotyczy budowy i wyposażenia centrum badawczo-rozwojowego zlokalizowanego w Kazuniu Nowym w zakresie prac badawczych i wykonywania sterylnych, inflamacyjnych i suchych form leków - pisze Money.pl.

Realizacja projektu przewidywana jest na lata 2017-2019. Nakłady na realizację będą obejmować między innymi: zakup gruntu i budowę własnego budynku bądź zakup istniejącego budynku i jego modernizację, nakłady infrastrukturalne oraz zakup specjalistycznych urządzeń laboratoryjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH