5 spółek farmaceutyczno-medycznych w portfelu MSP

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Sejm/ rynekaptek.pl   01-08-2016, 08:04

5 spółek farmaceutyczno-medycznych w portfelu MSP Od kilku miesięcy analizowane są różne warianty postępowania w odniesieniu spółek

W Ministerstwie Skarbu Państwa od kilku miesięcy analizowane są różne warianty postępowania w odniesieniu spółek z sektora farmacji. Rozważane są różne koncepcje w zakresie konsolidacji operacyjnej lub terytorialnej - przyznaje Ministerstwo Rozwoju.

Resort Rozwoju odniósł się do pytania poselskiego czy przemysł farmaceutyczny zostanie włączony do obszaru strategicznych specjalizacji, bowiem analiza doświadczeń z dotychczasowych działań podejmowanych w ramach prowadzonej polityki oraz doświadczenia z realizacji perspektywy finansowej na lata 2007-2013 uwypukliły konieczność ukierunkowania wsparcia na obszary o największym potencjale konkurencyjnym i innowacyjnym dla polskiej gospodarki.

- Przeprowadzenie procesu przedsiębiorczego odkrywania doprowadziło do wyłonienia 20 krajowych inteligentnych specjalizacji określonych w ramach 5 następujących działów: zdrowe społeczeństwo, biogospodarka rolno-spożywcza, leśno-drzewna i środowiskowa, zrównoważona energetyka, surowce naturalne i gospodarka odpadami oraz innowacyjne technologie i procesy przemysłowe - wymienia MR.

Pośród zidentyfikowanych 20 krajowych inteligentnych specjalizacji można wskazać 3 inteligentne specjalizacje z działu Zdrowe Społeczeństwo, które odnoszą się do potencjału przemysłu farmaceutycznego oraz adresują wyzwania społeczne w obszarze zdrowia publicznego:

- Technologie inżynierii medycznej, w tym biotechnologie medyczne;
- Diagnostyka i terapia chorób cywilizacyjnych oraz w medycynie spersonalizowanej;
- Wytwarzanie produktów leczniczych.

- Powyższe obszary stanowią priorytety badawczo-rozwojowe i innowacyjne Polski, o największym potencjale konkurencyjnym w skali kraju i na nie ukierunkowane są środki unijne w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (PO IR). Należy zatem wskazać na ich promujący charakter w odniesieniu do przedsiębiorstw działających w sektorze farmaceutycznym - dodaje resort.

Ponadto - jak przypomina MR - w nadzorze Ministra Skarbu Państwa pozostało pięć podmiotów z szeroko rozumianej branży medycyna i farmacja.

Centrala Farmaceutyczna „Cefarm” S.A. – 100% Skarbu Państwa
Główną działalnością spółki są usługi w zakresie dystrybucji farmaceutycznej dla podmiotów działających w branży farmaceutyczno-medycznej, w tym: aptek, hurtowni, szpitali, NZOZ-ów, gabinetów lekarskich, sklepów zielarsko-medycznych, producentów wyrobów farmaceutycznych i ochrony zdrowia.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH