80 zł za godzinę nocnego dyżuru lekarza to "średnia z sektora"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIL/ rynekaptek.pl   16-09-2015, 15:10

80 zł za godzinę nocnego dyżuru lekarza to "średnia z sektora"

Farmaceuci pełnią nocne dyżury w aptekach bezpłatnie. Lekarze dostają za nie wynagrodzenie. Nie są jednak zgodni, co do wysokości stawki za godzinę dyżuru.

Naczelna Izba Lekarska zapytała prezesa Polskiej Federacji Szpitali Jarosława J. Fedorowskiego na jakich danych opierał się udzielając wywiadu tygodnikowi "Wprost", w którym podał, że stawka za godzinę dyżuru nocnego dla lekarzy wynosi około 80 zł.

Prezes PFS przesłał następujące wyjaśnienia:

"Zarząd Polskiej Federacji Szpitali przeanalizował pismo. Średnio, stawki dyżurowe dla lekarzy specjalistów w sektorze szpitalnictwa w Polsce wynoszą według naszej wiedzy około 70-80 zł za godzinę. Zdanie przytoczone przez redaktora (...) dotyczy średnich stawek oferowanych przez pracodawców lekarzom specjalistom za dyżur medyczny, biorąc pod uwagę także dyżury świąteczne oraz fakt, że przeważająca część dyżurów lekarskich w naszym kraju odbywa się na podstawie umów cywilno-prawnych".

"Przytoczona stawka około 80 zł odnosi się wyłącznie do samodzielnych lekarzy specjalistów, czego zabrakło w materiale prasowym. W żadnym wypadku, stawka ta nie dotyczy lekarzy rezydentów lub lekarzy w trakcie specjalizacji (tzw. młodych lekarzy). Nasze szacunki dotyczą średniej z sektora publicznego, jaki i prywatnego, bowiem PFSz zrzesza podmioty o różnym modelu własnościowym".

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH