"Absurdalny" przepis zostanie zniesiony?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rp.pl/rynekaptek.pl   15-09-2016, 10:10

"Absurdalny" przepis zostanie zniesiony? Resort zapowiada, że zniesie obowiązek dla obłożnie chorych poświadczania w NFZ zlecenia na pieluchomajtki.

Wiceminister Krzysztof Łanda w rozmowie z Rzeczpospolitą przyznał, że przepis dotyczący wymogu poświadczania przez chorych w NFZ zlecenia na refundowane pieluchomajtki wymaga korekty, przynajmniej w odniesieniu do osób obłożnie chorych.

Przepis, który niejednokrotnie przez ekspertów określany jako „absurdalny”, jak dowiedziała się gazeta, ma zostać zniesiony. Zmiana ma to dotyczyć pacjentów, którzy z powodu ciężkiej choroby (np. nowotworowej czy znacznego upośledzenia) często nie są w stanie zgłosić się po pieczątkę do punktu ewidencyjnego NFZ, który nierzadko jest oddalony nawet o kilkaset kilometrów. 

- To bezsensowne, a zwłaszcza nieetyczne i nieludzkie, żeby chory na jakąkolwiek chorobę potwierdzał urzędniczo zlecenie. Tym bardziej więc unieruchomiony – uważa Szymon Chrostowski z Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych.

Józef Góralczyk z Małopolskiego Sejmiku Organizacji Osób Niepełnosprawnych stwierdza, że oszczędziłoby to chorym i ich rodzinom mnóstwo kłopotów.

Również  aptekarze są zdania, że obecnie funkcjonujący przepis wymaga większej biurokracji niż sprzedaż środków narkotycznych. Określają sprzedaż pieluchomajtek jako "drogę przez mękę", dlatego apelują o uproszczenie regulacji.

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH