AdA uderzy z apteki zakonne i przykościelne?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: prawy.pl/ rynekaptek.pl   23-01-2017, 11:05

AdA uderzy z apteki zakonne i przykościelne? Jedną z zagrożonych grup stanowić będą tradycyjne apteki zakonne czy działające przy Kościele, czyli ok. 80 takich podmiotów

To może być koniec nie tylko dla tradycyjnych polskich aptek, które dotąd doskonale opierały się naporowi zachodnich koncernów; wśród zagrożonych znajdują się również apteki zakonne i przykościelne, w tym należące do Caritasu - uważają eksperci.

Część środowisk eksperckich, a wśród nich Fundacja Republikańska uważają, że rewolucja w prawie farmaceutycznym forsowana pod hasłem „Apteka dla aptekarza” - pod pozorem eliminacji zachodnich sieciówek - może doprowadzić do odwrotnego skutku i wykoszenia z rynku polskich właścicieli aptek, którzy nie są dyplomowanymi farmaceutami - przypomina autor tekstu na stronie prawy.pl.

Jak argumentują konieczność zmian posłowie z Waldemarem Budą (PiS), przewodniczącym Zespołu Parlamentarnego ds. regulacji rynku farmaceutycznego na czele? M.in. wyciekiem z aptek pseudoefedryny, którą grupy przestępcze miały wykorzystywać do produkcji metamfetaminy.

O zdanie na temat przytoczonego w uzasadnieniu projektu ustawy argumentu autor tekstu zapytał specjalistę.

– Pseudoefedryna to tylko pretekst. W istniejącym prawie jest kilka obostrzeń zupełnie przez farmaceutów "olewanych". Sprzedając środki OTC zawierające substancje psychoaktywne, tzn. pseudoefedrynę, dekstrometorfan lub kodeinę, sprzedawca ma obowiązek poinformować o szkodliwych skutkach, zdarza się to incydentalnie – stwierdził Wojciech Wanat, chemik, psychoterapeuta, autor książek o uzależnieniach.

W ocenie autora, jedną z zagrożonych grup stanowić będą tradycyjne apteki zakonne czy działające przy Kościele, czyli ok. 80 takich podmiotów.

Więcej: https://prawy.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH