Adamed ma nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Adamed/ rynekaptek.pl   22-04-2016, 11:23

Adamed ma nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe

W Pieńkowie uruchomiono nowe Centrum Badawczo-Rozwojowego Grupy Adamed. Będą w nim opracowywane m.in. leki ratujące życie i zdrowie m.in. w onkologii i neuropsychiatrii.

Dwukondygnacyjnych budynek laboratoryjny wyposażono w system zarządzania obiektem (BMS), kontrolę dostępu oraz szereg instalacji służących efektywnej i bezpiecznej pracy laboratoriów.

Zadbano o wydajne systemy wentylacji i klimatyzacji wraz z instalacją lokalnych odciągów powietrza, do usuwania zanieczyszczeń powstających w danym miejscu, oraz czujnikami gazów niebezpiecznych sprzężonych z wentylacją awaryjną.

Ze względu na stosowane w laboratoriach substancje łatwopalne, poza standardowym systemem czujek dymu, w obiekcie znajdują się dodatkowe szafy ogniotrwałe do przechowywania odczynników oraz do bieżącego gromadzenia powstających zlewek chemicznych.

W Centrum wydzielono także pożarowe przestrzenie magazynów chemicznych oraz systemy antystatyczne podłóg i uziemień wszystkich sprzętów. Zanieczyszczone substancjami chemicznymi powietrze usuwane jest przez specjalne, przeciwwybuchowe wentylatory.

Do dyspozycji osób pracujących w laboratoriach są również zraszacze całego ciała i płuczki do oczu, do których doprowadzono dedykowaną instalację wodną, zapewniającą wodę o stałej temperaturze.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH