AGW Radix: wsparcie dla osamotnionych aptek - wywiad

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Mirosław Stańczyk/rynekaptek.pl   16-10-2014, 09:06

AGW Radix: wsparcie dla osamotnionych aptek - wywiad dr n. farm. Mikołaj Konstanty (foto: archiwum)

O idei Aptekarskiej Grupy Wsparcia Radix z dr n. farm. Mikołajem Konstantym, członkiem Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej, jednym z twórców tej inicjatywy - rozmawia rynekaptek.pl.

Mirosław Stańczyk, rynekaptel.pl:  O Aptekarskiej Grupie Wsparcia Radix jest już głośno w środowisku. To musi cieszyć tych którzy wymyślili tę ideę i tych, którzy pomysł ten wcielają w życie.

Mikołaj Konstanty: Dla założycieli AGW Radix powodem do satysfakcji na pewno nie jest bicie rekordów popularności, wprost przeciwnie staramy się rozwijać w sposób kontrolowany, bo w zrównoważonym rozwoju upatrujemy siłę naszej inicjatywy.

rynekaptel.pl: Co będzie sukcesem dla AGW Radix?

Mikołaj Konstanty: Naszym sukcesem będzie skuteczna pomoc tym wszystkim właścicielom aptek, którzy w konfrontacji z silnymi, zintegrowanymi uczestnikami rynku, czują się zagubieni, bezradni, a ich bezsilność nierzadko przeradza się we frustrację. Proszę jednak z moich słów nie wyciągać wniosku, że chcemy tworzyć ugrupowanie skupiające ludzi żyjących w nastroju niemożności. Wprost przeciwnie, zależy nam na tych wszystkich, którzy będąc w trudnej sytuacji biznesowej, mają nadzieję na lepszą przyszłość i szukają rozwiązań prowadzących do jutra z perspektywami.

rynekaptel.pl: Czym jest zatem AGW Radix i z kim chce współpracować?

Mikołaj Konstanty: Nasza inicjatywa ma jasne cele, chcemy pomóc tym wszystkim, którzy pomimo trudnej sytuacji rynkowej, próbują zawalczyć o swoje miejsce na aptekarskiej mapie, a przy tym zdają sobie sprawę z tego, że bez wspólnego działania, opartego na nowoczesnym zarządzaniu, wcześniej czy później pojawi się trudna do ominięcia ściana.

rynekaptel.pl: Czy przed nieszczęściem uchroni kolejna grupa zakupowa?

Mikołaj Konstanty: To błędna opinia, podkreślam nie jesteśmy grupową zakupową, jakich wiele w branży. AGW Radix to inicjatywa, dzięki której uczestnik będzie mógł korzystać z nowoczesnych rozwiązań w sferze zarządzania, finansowania i marketingu. Proponujemy ścieżki rozwoju przynależne liderom rynku farmaceutycznego. Wyrównujemy szanse, które są zdecydowanie mniejsze w przypadku aptek walczących o przetrwanie w pojedynkę. Każdy kto zgłosi akces do AGW Radix otrzyma wsparcie merytoryczne, także w postaci odpowiednich narzędzi informatycznych, bez których nie sposób skutecznie rywalizować o satysfakcjonujące miejsce na rynku.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH