AGWRadix: plaster na bolączki aptek?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: ms   18-09-2014, 09:31

AGWRadix: plaster na bolączki aptek?

Aptekarska Grupa Wsparcia Radix ma być skutecznym planem, zmierzającym do poprawy rentowności aptek. Czy zapowiedzi sprawdzą się w konfrontacji z rzeczywistością?

Inicjatorzy programu AGWRadix tłumaczą, że pomysł powstał w odpowiedzi na sytuację w jakiej znalazł się rynek farmaceutyczny w 2012 r., która - w ocenie twórców projektu - jest co najmniej niepokojąca.
Pisza oni. Trudny okres prowadzenia biznesu aptecznego, spowodowany:
- wzrastającą konkurencją sieci prywatnych,
- zmniejszaniem się popytu aptecznego,
- obniżaniem rabatów przez producentów,
- znacznym spadkiem marży na lekach refundowanych,
doprowadził do pogorszenia się kondycji finansowej wielu aptek. Lata 2013 i 2014 to okres stopniowego obniżenia marży na lekach refundowanych w hurtowniach farmaceutycznych. W efekcie pogarszają się warunki handlowe dla aptek, możliwe jest podnoszenie cen wyjściowych w grupie produktów nierefundowanych.

AGW Radix, założona przez farmaceutów i dla farmaceutów, chce wykorzystać efekt skali, zgodnie z zasadą "duży może więcej". AGW Radix działa przede wszystkim na terenie Śląska, zatem współpracuje ze Śląską Izbą Aptekarską.
Grupa stara się łączyć działania aptekarzy w zakresie: zakupów, szkoleń, przepływu informacji, marketingu aptecznego ze spójną polityką rozwiązywania bieżących problemów.
AGW Radix chce zapewnić: poprawę wyników finansowych, lepsze zarządzanie kategoriami leków, kontraktacje całych grup towarowych, optymalizację magazynów, poszerzenie koszyka pacjenta.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH