Akcelerator Grants4Apps: masz pomysł na biznes, a nie masz kapitału?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   07-04-2016, 12:48

Akcelerator Grants4Apps: masz pomysł na biznes, a nie masz kapitału?

Rozpoczęła się trzecia edycja programu Akcelerator Grants4Apps. Inicjatywa została przygotowana z myślą o wsparciu dla startupów z obszaru zdrowia i nowych technologii.

Organizator, firma Bayer, poszukuje startupów, których projekty z zakresu oprogramowania, sprzętu i technologii tworzą wartość dodaną dla lekarzy i pacjentów. W zeszłym roku do programu zgłosiło się 215 startupów z 48 krajów świata.

– Nie ma żadnych ograniczeń w kwestii zakresu tematycznego. Niezależnie od tego, czy mówimy o aplikacjach mobilnych czy usługach, urządzeniach mobilnych do przetwarzania danych, oprogramowaniu lub sprzęcie –– podkreśla prezes Bayer w Polsce, Christophe Dumont.

– W tym roku skupiamy się bardziej na projektach związanych z takimi obszarami leczenia, jak zdrowie kobiet, kardiologia, okulistyka, hematologia, onkologia i radiologia. Jesteśmy jednak również otwarci na projekty, które uwzględniają aspekt łączenia pacjentów i lekarzy w celu tworzenia dla nich wartości dodanej – uzupełnia.

Bayer wybierze 5 pomysłów na biznes o największym potencjale. Zwycięzcy przeniosą się do akceleratora innowacji Grants4Apps na kampusie Bayer w Berlinie na trzy i pół miesiąca (od sierpnia do grudnia 2016 roku).

Tam nowo powstałe przedsiębiorstwa będą mogły pracować nad rozwojem swoich projektów i modeli biznesowych. Każda z nowo powsta­łych firm otrzyma również wsparcie finansowe w wysokości do 50 tys. euro.

Chęć uczestnictwa w tegorocznej edycji programu wraz z krótkim opisem pomysłu należy zgłosić na adres: innov@bayer.com do 15 maja 2016 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH