Akcja świadomego pozbywania się niepotrzebnych leków

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: infodent24.pl/ rynekaptek.pl   05-06-2015, 10:09

Akcja świadomego pozbywania się niepotrzebnych leków

Council of European Dentists (CED) włączyła się, w rozpoczętą 4 czerwca, ogólnoeuropejską kampanię: "#medsdisposal - easier than you think", zmierzającą do uświadomienia Europejczykom jak duże znaczenie dla ochrony ludzkiego zdrowia i środowiska ma rozumne pozbywanie się leków, których pacjenci już nie potrzebują.

Akcja informacyjna, prowadzona w mediach społecznościowych, ma na celu zebranie pozytywnych doświadczeń wszystkich tych, którzy osiągnęli mniejszy lub większy suces w bezpiecznym wycofywaniu z obiegu niepotrzebnych leków.

Jednocześnie twórcy tej inicjatywy chcą uświadomić jak najszerszym kręgom społeczeństwa, iż bez zrozumienia wagi akcji pojedycznych ludzi, grożą nam wszystkim poważne konsekwencje beztroskiego pozbywania się niepotrzebnych leków.

Nieroztropne traktowanie nieprzydatnych leków w niesie zagrożenia większe niż wielu się wydaje. Dobrym przykładem na to jakim zagrożeniem dla człowieka mogą być krążące w środowisku poza kontrolą farmaceutyki, niech świadczy metoda jaką wykorzystali holenderscy naukowcy do analizy ilości fałszywej viagry sprzedawanej pokątnie w internecie.

Z badań wynika, że na rynku od 60 do 80 proc. leków na potencję (sprzedawanych także na receptę), to leki sfałszowane. Dane te wynikają z porównania tego co dostarczono do sprzedaży w sposób legalny z tym co znalazło się w sieci kanalizacyjnej trzech holenderskich miast. Informację tę uzyskano dzięki analizie metabolitów wydalanych przez osoby stosujące produkt.

Więcej: http://www.infodent24.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH