Akcje Farmacolu kupiła spółka Nasza Apteka

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP, money.pl/ rynekaptek.pl   29-11-2016, 09:01

Akcje Farmacolu kupiła spółka Nasza Apteka

Spółka Nasza Apteka nabędzie 8,46 mln akcji Farmacolu w ramach wezwania - podał pośredniczący w transakcji Dom Maklerski BZ WBK. Nasza Apteka wydała na to 440 mln zł.

29 listopada nastąpi rozliczenie transakcji nabycia prawa ze wszystkich kupowanych akcji.

Farmacol planuje docelowo wycofać akcje spółki z obrotu na GPW.

Pod koniec września Andrzej Olszewski, będący głównym akcjonariuszem Farmacolu, wezwał do sprzedaży 10.676.280 akcji spółki, stanowiących 45,62 proc. ogólnej liczby akcji i uprawniających do 34 proc. głosów na walnym zgromadzeniu, po 47,50 zł za akcję. W połowie listopada cena ta została podniesiona do 52 zł za akcję.
 
Wzywający zastrzegł, że może nabyć akcje pomimo nieziszczenia się warunku, czyli w sytuacji, gdy zapisami zostanie objętych mniej niż 7.574.521 akcji spółki Farmacol.
 
W połowie listopada Andrzej Olszewski zdecydował, że Nasza Apteka i Farmacol, czyli podmioty nabywające akcje w wezwaniu na Farmacol, kupią wszystkie akcje objęte zapisami, mimo niespełnienia się warunku minimalnej liczby akcji objętych zapisami.
 
Przed ogłoszeniem wezwania Andrzej Olszewski posiadał 6.290.312 akcji Farmacolu, stanowiących 26,88 proc. ogólnej liczby akcji i uprawniających do 33,58 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH