Ankieta: absolwenci farmacji mogą liczyć na więcej

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: polskieradio.pl/ rynekaptek.pl   01-03-2016, 14:30

Ankieta: absolwenci farmacji mogą liczyć na więcej Osoby z wykształceniem farmaceutycznym mają wyższe dochody

Wysokość wynagrodzeń w Polsce jest skorelowana z jakością wykształcenia, choć nie dla wszystkich kierunków studiów. Wyższe zarobki niż po pozostałych specjalizacjach, mają absolwenci m.in. informatyki, elektroniki, automatyki, mechaniki i farmacji.

Najniższe zarobki są natomiast w pielęgniarstwie, rehabilitacji, fizykoterapii, naukach pedagogicznych i powiązanych z edukacją, a także naukach artystycznych. Mediana wynagrodzeń absolwentów pielęgniarstwa wyniosła ok. 2600 zł - wynika z ankiety, przeprowadzonej przez firmę Sedlak&Sedlak na grupie ponad 160 tysięcy osób.

Najlepiej zarabia się w województwie mazowieckim. Mediana wynagrodzeń w tym województwie wyniosła prawie 5 tysięcy zł brutto miesięcznie.

W województwie podkarpackim ta mediana wyniosła 3100 zł. Takiej samej wysokości mediana była w województwie warmińsko-mazurskim, a najniższa była w województwie lubelskim: 3050 zł. Są to kwoty brutto i wynagrodzenia całkowite, czyli z premiami, różnego rodzaju dodatkami itd. – informuje radiowa Jedynka.

Zarobki zależą też od wieku. Najwyższe wynagrodzenia otrzymywały osoby, które były w 2015 r. w grupie wiekowej od 36 do 40 lat (mediana - 4700 zł brutto). Dla osób pomiędzy 18. a 25. rokiem życia mediana wyniosła 2775 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH