Antyszczepionkowcy żądają od premier zwolnienia m. in. K. Łandy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: StopNop/rynekaptek.pl   14-01-2016, 11:05

Antyszczepionkowcy żądają od premier zwolnienia m. in. K. Łandy Stowarzyszenie STOP NOP żąda od premier zwolnienia pracowników ochrony zdrowia

Domagamy się oczyszczenia polskiej administracji publicznej z osób działających w konflikcie interesów, piastujących ważne stanowiska publiczne, oraz zmiany przepisów prawa, które uniemożliwią w przyszłości powoływanie takich osób – pisze Stowarzyszenie STOP NOP w liście otwartym do premier Beaty Szydło.

List otwarty Stowarzyszenie Stop Non wysłało do premier Beaty Szydło, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry oraz do Rady Ministrów.

W liście żądają zwolnienia z pracy osób, które ich zdaniem „mają szerokie pole do narzucania obywatelom obowiązków realizujących interesy branży przez którą są finansowani, oraz posiadają narzędzia do niszczenia ludzi, którzy występują w interesie obywateli sprzecznym z interesami branży (np. represjami zagrożeni są lekarze realizujący prawa pacjenta)”.

„Domagamy się natychmiastowego usunięcia takich osób z pełnionych funkcji związanych ze zdrowiem, a także przeprowadzenia szerokiego audytu wszystkich tego rodzaju stanowisk samodzielnych, oraz w składach zespołów „eksperckich” działających przy różnych organach państwa jako „ciała doradcze” – czytamy w liście otwartym.

Na przygotowanej „czarnej liście” znaleźli się członkowie Pediatrycznego Zespołu Ekspertów do Spraw Programu Szczepień Ochronnych, którym STOP NOP zarzuca współpracę z koncernami farmaceutycznymi. Na liście jest także wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH