Apelują o wsparcie niezależnych badań naukowych w nowotworach

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   04-08-2017, 14:45

Apelują o wsparcie niezależnych badań naukowych w nowotworach Problemami, jakimi CAREFOR chce zainteresować instytucje UE jest wdrożenie odpowiednich przepisów z zakresu badań klinicznych i ochrony danych

Trzy czołowe europejskie organizacje zajmujące się walką z nowotworami zwróciły się z prośbą do UE o szybkie zwiększenie wsparcia dla niezależnych badań naukowych na rzecz pacjentów cierpiących na raka. Apel opublikowało ESMO Open.

Zdaniem Rolfa Stahela, byłego prezesa ESMO (organizacja z branży onkologii klinicznej, zrzeszająca 16 tys. członków z 130 krajów świata) i współzałożyciela CAREFOR (Forum na rzecz klinicznych badań naukowych nad chorobami nowotworowymi) niezależne badania naukowe są zagrożone z powodu braku funduszy i odpowiednich przepisów.

Problemami, jakimi CAREFOR chce zainteresować instytucje UE jest wdrożenie odpowiednich przepisów z zakresu badań klinicznych i ochrony danych. Wskazuje także na potrzebę finansowania niezależnych badań, czy stworzenia warunków do współpracy akademickiej. Stahel wzywa także do stworzenia wspólnej unijnej bazy danych uwzględniającej wszystkie badania kliniczne prowadzone w Europie.

Oprócz tego, najważniejszymi kwestiami poruszonymi w liście CAREFOR są: koszty leczenia pacjentów nowotworowych, potrzeba niezależnych, wspólnych, wysokiej jakości biobanków, przyjęcie nowych metodyk w zakresie opracowywania dowodów naukowych oraz oceny, wykorzystywania i ochrony danych w formie elektronicznej na temat pacjentów.

Więcej: centrumprasowe.pap.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH