Apteka odpowiada za to co sprzedaje

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: SKOKiK, ms/rynekaptek.pl   13-01-2015, 08:01

Apteka odpowiada za to co sprzedaje Apteka odpowiada za to co sprzedaje foto sxchu

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że apteka, także internetowa, nie może nie brać odpowiedzialności m.in. za przydatność oferowanych specyfików.

Jedna z aptek, prowadząca również sprzedaż przez internet, przygotowała wzorce umowy zawierające m.in. takie sformułowania:

" Apteka (...), w najszerszym możliwym zakresie dozwolonym obowiązującymi przepisami prawa, nie daje gwarancji przydatności treści do określonego celu lub zastosowania produktów farmaceutycznych";

"W szczególności apteka nie składa żadnych oświadczeń i gwarancji w odniesieniu do dokładności, rzetelności, kompletności, stosowności i aktualności treści, znaków graficznych, odnośników lub komunikatów zamieszczanych w internetowej witrynie lub przekazywanych za pośrednictwem witryny, jak również przestrzegania przez dostawców treści regulacji prawnych, w szczególności -odnoszących się do produktów farmaceutycznych;"

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał działania takie za niedozwolone i zakazał aptece wykorzystywania w obrocie z konsumentami wzorców umowy z przedstawionymi fragmentami.
SOKiK zasądził od pozwanego (apteki) na rzecz powoda (Stowarzyszenie skarżące), tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego, 360 zł i nakazał pobrać od apteki na rzecz Skarbu Państwa - Sąd Okręgowy w Warszawie, tytułem nieuiszczonej opłaty od pozwu, od której skarżące Stowarzyszenie było zwolnione, 600 zł.

Sygn. akt XVII AmC 12784/12

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH