Aptekarski Związek Pracodawców gotowy do rejestracji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/rynekaptek.pl   02-02-2012, 14:02

Aptekarski Związek Pracodawców gotowy do rejestracji

Pomysł aptekarzy, by zrzeszyć się w organizację reprezentującą interesy pracodawców aptek, jest bliski realizacji.

1 lutego w Legnicy odbyło się spotkanie inicjatorów porozumienia oraz zainteresowanych udziałem w nim aptekarzy. W efekcie powstał Aptekarski Związek Pracodawców - Porozumienie Dolnośląskie.

- W środę, zgodne z planem, odbyło się walne zgromadzenie Związku, został wybrany zarząd, przyjęto statut, wybrani zostali przedstawiciele komisji rewizyjnej. Związek jest gotowy do rejestracji - mówi Barbara Makuła, inicjatorka akcji.

Struktura Związku ma być wzorowana na Porozumieniu Zielonogórskim, które jest organizacją pracodawców. Również w tym przypadku, Związek będzie jednoczył pracodawców aptek, bez względu na to, czy posiadają wykształcenie farmaceutyczne.

Zdaniem Barbary Makuły, podstawowym celem Związku jest "obrona własnych miejsc pracy". Aptekarze stawiają przed sobą zadania w dwóch obszarach: legislacyjnym - chcą aktywnie uczestniczyć w procesie tworzenia prawa i wpływać na zmianę niekorzystnych dla nich już obowiązujących przepisów oraz w obszarze gospodarczym i finansowym.

- Związek umożliwia nam zorganizowanie grupy zakupowej, a nawet utworzenie hurtowni farmaceutycznej. Takie możliwości są. Oby tylko nie zabrakło nam determinacji i chęci - stwierdza Barbara Makuła.

W spotkaniu wzięło udział 80 osób. Z całego kraju zgłaszają się kolejni zainteresowani aptekarze. Dolnośląscy farmaceuci liczą na powstanie podobnych struktur Związku w innych regionach Polski. 

Więcej: Aptekarze utworzyli związek zawodowy, bo wszyscy ich zawiedli

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH