Aptekarze: dzięki franczyzie czujemy się bezpiecznie na rynku

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   25-11-2016, 08:02

Aptekarze: dzięki franczyzie czujemy się bezpiecznie na rynku Oferta jest kierowana do właścicieli aptek oraz osób zainteresowanych ich prowadzeniem

Z dnia na dzień obok apteki wyrosły konkurencyjne placówki, które przyciągają pacjentów niższymi cenami? Takiej konkurencji indywidualny aptekarz długo nie wytrzyma. Jedną z oferowanych na rynku opcji jest skorzystanie z franczyzy.

Franczyza to  model sprzedaży oparty na współpracy pomiędzy franczyzodawcą i franczyzobiorcą, w którym franczyzodawca, w zamian za określoną opłatę, udziela w nim wsparcia franczyzobiorcy poprzez przekazanie przede wszystkim doświadczenia, wiedzy, narzędzi oraz znaków towarowych.

Obecnie największym franczyzodawcą na rynku aptek jest DOZ Franczyza. Oferta jest kierowana do właścicieli aptek oraz osób zainteresowanych ich prowadzeniem. Proces przystąpienia do współpracy przebiega w kilku etapach. Na początku odbywa się rozmowa właściciela apteki z przedstawicielem DOZ na temat franczyzy, podczas którego omawiana jest oferta. Po weryfikacji podejmowana jest decyzja o przyłączeniu apteki do sieci DOZ. Podpisanie umowy oznacza formalne przystąpienie do DOZ franczyzy.

Spółka gwarantuje szkolenia z zakresu wszystkich dostępnych narzędzi funkcjonujących w ramach systemu franczyzowego. Pełne włączenie apteki do systemu franczyzowego DOZ następuje po przeprowadzeniu szkolenia z narzędzi DOZ, wdrożeniu standardów komunikacji z pacjentem oraz dostosowaniu wizualizacji zewnętrznej i wewnętrznej apteki.

Do miasteczka weszły sieci…
Tyle teorii. Pytamy o zdanie właścicieli aptek, którzy przystąpili do DOZ Franczyza.
- Prowadzę aptekę od 25 lat. Radziłam sobie nieźle z miejscową konkurencją i interes się rozwijał. Do momentu, kiedy nagle do naszego miasteczka nie weszły apteki nowoczesne z takimi cenami, które dla nas – indywidualnych aptekarzy - były niedostępne - opowiada Bożena Lesner, technik farmaceutyczny, właścicielka apteki w Siemiatyczach, która w tej formule funkcjonuje już drugi kwartał. 

Dodaje: - Stwierdziłam, że nie mogę zostać w tyle i muszę mieć dobre ceny. Taką dobrą ofertę cenową oraz narzędzia pracy, które usprawniają pracę apteki, oferuje franczyza.

Pytam o korzyści ze współpracy. - DOZ oferuje dobre ceny produktów do każdego opakowania. Pacjenci – i dzieci, i dorośli - mogą skorzystać z preparatów sezonowych w bardzo dobrych cenach. Mamy też dobre promocje na kosmetyki, i to zarówno prestiżowych firm, jak i tych z niższej półki. Pacjenci chętnie kupują te preparaty – wyjaśnia.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH