Aptekarze w Złotoryi krytykują harmonogram dyżurów aptek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: zlotoryjanie.pl/ rynekaptek.pl   26-03-2015, 16:08

Aptekarze w Złotoryi krytykują harmonogram dyżurów aptek

W powiecie złotoryjskim nie zanosi się na nocne dyżury aptek.

Ukazał się oficjalny projekt uchwały rady powiatu złotoryjskiego, dotyczący harmonogramu dyżurów aptek. Okazało się jednak, że po tym fakcie powiatowi radni pod głosowanie dostali zupełnie inny harmonogram. W materiałach dostarczonych radnym znajdował się także list od prawie wszystkich złotoryjskich aptekarzy, w którym pojawia krytyka procesu legislacyjnego.

Uchwała, dotycząca dyżurowania aptek, najprawdopodobniej nie wejdzie w życie 1 kwietnia (projekt uchwały zostanie wycofany z porządku obrad). 

Praca aptek w dni powszechne od 21.00 do 8.00

Sytuacja obecna
Brak dyżurów nocnych w Złotoryi i poza miastem

Pierwotna propozycja
Otwarta jest zawsze jedna ze złotoryjskich aptek, a 15. każdego miesiąca otwarte są nawet dwie. Brak otwartych aptek poza Złotoryją.

Kolejna propozycja harmonogramu
Złotoryjskie apteki otwarte 24 dni w miesiącu na 31 dni ogółem (są dni, w których żadna nie jest otwarta).
Apteki w Świerzawie otwarte 4 dni, a apteka w Wojcieszwie otwarta 3 dni.

Wcześniej rynekaptek.pl pisał: w styczniu br. zarząd powiatu podjął się rozmów z właścicielami aptek i doszedł z nimi do konsensusu, czego efektem jest gotowy projekt uchwały w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych.

Taki projekt uchwały jest gotowy i został pozytywnie zaopiniowany przez wojewodę dolnośląskiego. Harmonogram prawdopodobnie zostanie przyjęty na sesji pod koniec marca. - Projekt uchwały będzie rozesłany do konsultacji - obiecuje starosta powiatu.

- Organ Nadzoru wystąpił 20 stycznia do Rady Powiatu Złotoryjskiego o udzielenie wyjaśnień w kwestii braku tejże uchwały. Wezwał również Radę do przedstawienia działań, jakie zamierza ona podjąć w celu wypełnienia obowiązku z art. 94 ust. 2 Prawa farmaceutycznego wraz ze wskazaniem terminu podjęcia takiej uchwały - informowała Marta Libner, rzecznik prasowa Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Więcej: zlotoryjanie.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH