Aptekarze znajdą się w prezydenckiej Narodowej Radzie Rozwoju?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIL/ rynekaptek.pl   04-08-2015, 08:07

Aptekarze znajdą się w prezydenckiej Narodowej Radzie Rozwoju? List do Prezydenta elekta

Prezesi 17. samorządów zawodów zaufania publicznego w tym: lekarzy, pielęgniarek i położnych, aptekarzy, diagnostów laboratoryjnych przekazali Andrzejowi Dudzie gratulacje w związku z wyborem na stanowisko Prezydenta RP.

Wyrazili nadzieję, że kreując swoją politykę uwzględni rolę zawodów zaufania publicznego w służbie społeczeństwu.

„Jako prezesi samorządów zawodów zaufania publicznego jesteśmy gotowi do współpracy. Jednocześnie pragniemy prosić Pana Prezydenta o możliwość jak najszybszego spotkania w celu przedstawienia Panu najważniejszych celów samorządności zawodowej oraz spraw związanych z wykonywaniem zawodu przez członków naszych samorządów" - piszą przedstawiciele samorządów zawodowych.

Dodają: "W związku z zapowiadanym przez Prezydenta zamiarem powołania Narodowej Rady Rozwoju, reprezentując osoby o najwyższych kwalifikacjach, wykonujące zawody o szczególnym znaczeniu dla Państwa, chcielibyśmy także porozmawiać o reprezentacji zawodów zaufania publicznego w Radzie".

"Chcielibyśmy także przedstawić Panu Prezydentowi prośbę o patronat i wsparcie w zorganizowaniu konferencji poświęconej samorządności zawodów zaufania publicznego pod tytułem „Nie ma wolności bez samorządności". Przesłaniem konferencji byłoby ukazanie istoty i roli społecznej zawodów zaufania publicznego w kontekście konstytucyjnej zasady pomocniczości i interesu publicznego, roli ustrojowej samorządów tychże zawodów w demokratycznym państwie prawnym i w społeczeństwie obywatelskim" - napisali w liście.

Więcej: http://www.nil.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH