Badanie ankietowe nt. wdrażania dyrektywy fałszywkowej

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OIA Warszawa/ rynekaptek.pl   02-06-2016, 10:26

Badanie ankietowe nt. wdrażania dyrektywy fałszywkowej

OIA w Warszawie prosi farmaceutów pracujących w aptekach szpitalnych o wypełnienie ankiety dotyczącej wdrażania Dyrektywy fałszywkowej.

Rozporządzenie Delegowane, które rozpocznie proces wdrażania Dyrektywy dot. fałszowania leków (Falsified Medicines Directive, FMD), zostało opublikowane. Jest to ważny krok w zakresie bezpieczeństwa pacjentów w Europie. Oznacza to, iż apteki szpitalne w Europie mają trzy lata na przygotowanie się do rozpoczęcia procesu uwierzytelniania leków - przypomina warszawska Izba.

W związku z tym, że w lutym 2019 roku polski przemysł, apteki szpitalne, apteki ogólnodostępne oraz hurtownie muszą w pełni dostosować się do wymagań europejskiej dyrektywy o lekach sfałszowanych opracowanej przez Komisje Europejską, Izba zwraca się z prośbą o wypełnienie kwestionariusza przez przedstawicieli aptek szpitalnych.

Jednym z głównych obszarów, którego udziałowcy zaangażowani w tworzenie i implementację Dyrektywy FMD nie uwzględnili w odpowiedni sposób, jest złożone i heterogeniczne środowisko aptek szpitalnych.

Celem badania jest ocenienie sposobu dystrybucji leków w polskich aptekach szpitalnych i działach farmacji szpitalnej oraz stworzenie nowych standardów dla aptek szpitalnych. W projekcie bierze udział 50 aptek w Europie, które są już w fazie wdrażania rozwiązań.

Link do ankiety: https://www.surveymonkey.com/r/QWZYKXG

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH