Banca Farmafactoring ogłosi wezwanie na 100 proc. akcji Magellana

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Money/rynekaptek.pl   08-01-2016, 12:58

Banca Farmafactoring ogłosi wezwanie na 100 proc. akcji Magellana Banca Farmafactoring ogłosi wezwanie na zapisywanie się na akcje Magellana

Magellan zawarł z Banca Farmafactoring umowę, zgodnie z którą włoski inwestor zobowiązał się do ogłoszenia wezwania, aby zapisywano się na sprzedaż wszystkich akcji Magellana w terminie jednego dnia roboczego od dnia zawarcia umowy.

Jak czytamy w komunikacie "umowa przewiduje, że cena za akcję emitenta w wezwaniu będzie wynosiła 64 zł oraz wezwanie będzie zależne jedynie od spełnienia określonych warunków zawieszających takich jak otrzymanie przez inwestora zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, otrzymanie zgody Banku Włoch, podjęcie przez zwyczajne walne zgromadzenie emitenta uchwały w sprawie podziału zysku za rok obrotowy 2015 przeznaczającej cały zysk na kapitał zapasowy, przy czym inwestor zrzeknie się tego warunku w przypadku, gdy zwyczajne walne zgromadzenie emitenta zostanie zwołane z dniem rejestracji uczestnictwa przypadającym po dacie rozliczenia wezwania, oraz przekroczenie minimalnej liczby akcji objętej zapisami wynoszącej 80 proc. ogólnej liczby akcji emitenta".

Na podstawie umowy emitent wyraził zgodę na zwolnienie inwestora z zakazu nabywania akcji spółki w ramach wezwania.

Magellan poinformował, że po ogłoszeniu wezwania, zarząd przedstawi swoje stanowisko w odpowiednim terminie zgodnie z przepisami ustawy o ofercie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH