Bartosz Arłukowicz: mam swoje zadania i na razie nimi się zajmuję

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Anna Kaczmarek/rynekaptek.pl   13-10-2011, 13:18

Jeszcze prawdopodobnie w czwartek (13 października) premier Donald Tusk oficjalnie ogłosi, kto zostanie nowym ministrem zdrowia. Nieoficjalnie wiadomo, że ma nim być Bartosz Arłukowicz, były poseł SLD, a obecnie PO, pełnomocnik rządu ds. osób wykluczonych.

- Nic nie jest pewne. Ta ewentualna nominacja to na razie tylko doniesienia medialne. Mam swoje zadania i na razie nimi się zajmuję. Wszelkie decyzje co do obsady resortów należą do premiera - mówi Bartosz Arłukowicz.

Nie chce również przedstawić swojej ewentualnej koncepcji co do polityki resortu - ujawni ją dopiero po ewentualnej, oficjalnej decyzji premiera w sprawie obsady stanowiska szefa Ministerstwa Zdrowia.

Jakim Bartosz Arłukowicz byłby ministrem zdrowia? Czy będzie konsekwentnie kontynuował dotychczasową politykę zdrowotną Platformy, czy może będzie chciał wprowadzać w życie pomysły, które miał jeszcze za czasów, kiedy był w klubie parlamentarnym SLD?

Nie był aktywny

Bolesław Piecha (PiS), przewodniczący sejmowej komisji zdrowia ubiegłej kadencji podkreśla, że wybór ministra zdrowia to suwerenna decyzja premiera i „nic mu do tego”, ale przypomina, że Arłukowicz nie był specjalnie aktywny podczas prac komisji.

- Owszem, znamy jego poglądy w kwestii aborcji, antykoncepcji czy in vitro - bo tym się zajmował, ale nie mamy pojęcia, co sądzi o rozwiązaniach dotyczących systemu ochrony zdrowia - tłumaczy poseł Bolesław Piecha.

Dodaje, że trudno przewidzieć, czy po ewentualnej nominacji dojdą do głosu lewicowe poglądy Bartosza Arłukowicza.

Gorszego ministra nie będzie
Partyjna koleżanka posła Piechy, poseł Jolanta Szczypińska mówi z kolei, że trudno komentować ewentualne powołanie Arłukowicza na nowego ministra zdrowia, ale uważa, że to rozgrywki wewnętrzne w Platformie Obywatelskiej.

- Z drugiej strony, nie może być gorszego ministra zdrowia niż Ewa Kopacz, więc może to będzie pozytywna zmiana - dodaje Szczypińska z przekąsem.

Świetne posunięcie polityczne
Z kolei Elżbieta Streker-Dembińska (SLD), wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Zdrowia ubiegłej kadencji parlamentu, niegdyś klubowa koleżanka posła Arłukowicza tłumaczy, że powołanie go na stanowisko ministra zdrowia to świetna zagrywka polityczna PO.
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH