BCC cieszy fakt obecności ministra zdrowia w radzie ds. innowacyjności

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: BCC/ rynekaptek.pl   22-01-2016, 13:50

BCC cieszy fakt obecności ministra zdrowia w radzie ds. innowacyjności

BCC z dużą satysfakcją odnotował fakt uwzględnienia w składzie Rady ds. Innowacyjności również osoby ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła - informuje organizacja.

Rada została utworzona 11 stycznia przez premiera Mateusza Morawieckiego i w jej początkowym składzie nie było ministra zdrowia.

Słuszna decyzja docenienia roli innowacji w ochronie zdrowia i włączenia ministra Radziwiłła do Rady, daje nadzieję dla społeczeństwa na systemowe zajęcie się tym zagadnieniem, nadanie mu odpowiedniej rangi i ustalenie właściwej polityki państwa w tym zakresie - zauważa BCC.

Jak wskazuje raport Polskiej Akademii Nauk o innowacyjności sektora medycznego w Polsce w 2012 roku, innowacje w obszarze technologii medycznych i ochrony zdrowia oraz uzyskana dzięki nim poprawa zdrowia publicznego, mogą zmniejszać obciążenia związane z chorobami i tworzyć szanse wzrostu zatrudnienia.

BCC poddaje jeszcze "pod rozwagę ministra zdrowia utworzenie przy ministerstwie zespołu  ds. innowacji w ochronie zdrowia, w skład którego weszliby również przedstawiciele stosownych instytucji i eksperci z zakresu innowacyjności w ochronie zdrowia".

– Wierzę, że Pan Minister, ceniąc sobie rolę dialogu społecznego i konsultacji z ekspertami, przychylnie ustosunkuje się do tego postulatu – mówi Anna Janczewska Radwan, minister ds. systemu ochrony zdrowia w Gospodarczym Gabinecie Cieni BCC.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH