Beata Szydło: zobowiązałam ministra do konkretnych działań

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   21-09-2016, 08:25

Beata Szydło: zobowiązałam ministra do konkretnych działań Premier włączyła się w dialog o podwyzki wynagrodzeń

Ustaliliśmy harmonogram spotkań i konsultacji z przedstawicielkami NSZZ "Solidarność" - powiedziała we wtorek, 20 września, premier Beata Szydło po spotkaniu ze związkowcami.

Do spotkania doszło po tym jak w poniedziałek, 19 września, przedstawicielki "Solidarności" odmówiły opuszczenia gmachu Ministerstwa Zdrowia po spotkaniu Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia.

Spotkanie premier Beaty Szydło z przedstawicielkami NSZZ "Solidarność” miało miejsce w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog". Rozpoczęło się we wtorek (20 września) po południu. W spotkaniu uczestniczył też minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Przedstawicielki  "Solidarności", po spędzeniu nocy z poniedziałku na wtorek w gmachu Ministerstwa Zdrowia, mówiły przed spotkaniem, że chcą przedstawić premier swoją ocenę sytuacji w systemie ochrony zdrowia.

- Idziemy na te rozmowy z nadzieją, że to będzie początek dobrej zmiany w służbie zdrowia - powiedziała dziennikarzom przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" Maria Ochman.

Wyrażała nadzieję, że spotkanie nie ma tylko na celu rozładowania napięcia lecz podjęcie przemyślanych i kompleksowych zmian, które przywrócą zaufanie pacjentów do służby zdrowia.

Premier powiedziała po spotkaniu, że ustalono tryb dalszego dialogu, do którego zobowiązały się obydwie strony. - Zobowiązałam pana ministra do konkretnych działań, w konkretnym czasie - mówiła.

- Ustaliliśmy harmonogram spotkań i konsultacji dotyczących projektów ustaw, które w tej chwili przygotowuje resort. Czekamy na opinie "Solidarności" w sprawie tych projektów. I również na opinie i na sformułowanie na piśmie tych oczekiwań, które były tutaj podnoszone - podkreśliła premier.

Oceniła, że dyskusja podczas spotkania z przedstawicielami "Solidarności "była "dobra i rzeczowa".

- Rozmawialiśmy o bardzo konkretnych sprawach. Przedstawiciele "Solidarności" przedstawili swoje oczekiwania, swoje wątpliwości. Dyskusja była bardzo dobra - podkreśliła premier Beata Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH