Będzie niższa cena opatrunków

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   31-01-2017, 10:07

Będzie niższa cena opatrunków Firma i MZ doszły do porozumienia

Mölnlycke Health Care obniżyła urzędową cenę zbytu dla opatrunku Mepilex EM, 17,5x17,5 cm. W związku z tym, liczymy iż od marca zmniejszą się dopłaty, a może nawet, opatrunek ten będzie całkowicie bezpłatny dla pacjentów chorych na EB - informuje firma w oświadczeniu.

Obniżenie urzędowej ceny zbytu dla opatrunków Mepilex EM stosowanych w EB jest efektem spotkania przedstawicieli firmy z urzędnikami resortu zdrowia, które odbyło się 30 stycznia br.

Jak dodano w oświadczeniu, zmiana ceny zbytu jest chwilowym i wyjątkowym rozwiązaniem, ponieważ przy kolejnej liście leków refundowanych ponownie zmianie może ulec podstawa limitu finansowania, co może skutkować wzrostem dopłat pacjentów do opatrunków.

Dlatego też firma Mölnlycke Health Care już podczas wcześniejszych rozmów z Ministerstwem zaproponowała rozwiązania długoterminowe, które w przyszłości pozwoliłyby uniknąć wzrostu dopłat dla pacjentów.

W ocenie spółki, najlepszym i stałym rozwiązaniem dla pacjentów byłoby stworzenie odrębnej grupy limitowej, w której będą tylko produkty dedykowane dla chorych na EB z zerową dopłatą pacjenta.

Firma przypomina, że o utworzenie specjalnej grupy zabiegają stowarzyszenia pacjentów, ponieważ dla chorych są to podstawowe opatrunki stosowane na świecie w leczeniu i pielęgnacji EB.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH