BI: nie dochodzi do ryzyka naruszenia obowiązku dostaw leków

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OIAB/ rynekaptek.pl   31-05-2016, 11:41

BI: nie dochodzi do ryzyka naruszenia obowiązku dostaw leków

Możliwość nabycia leku Pradaxa w ramach programu dostępności nie jest jedynym sposobem zaopatrzenia się aptek w ten lek, a jego funkcjonowanie nie ogranicza zaopatrzenia się aptek poza programem - twierdzi firma Boehringer Ingelheim.

W związku z tym - zdaniem BI - nie dochodzi do ryzyka naruszenia obowiązku dostaw leków.

"Program jest dodatkowym rozwiązaniem handlowym, finansowanym przez spółkę. Jednak możliwości finansowe spółki nie uzasadniają oferowania uczestnictwa w programie każdej z kilkunastu tysięcy aptek funkcjonujących w Polsce" - informuje koncern.

Dodaje: Wybrane zostały te, które najlepiej pasują do realizacji celów programu. Brane pod uwagę czynniki to m.in. rozmieszczenie aptek w kraju, liczba aptek w danym rejonie, wielkość sprzedaży leku, częstotliwość odsprzedaży.

Spółka odpowiada też na argument, że apteki odsprzedają lek pacjentom po cenach niższych niż cena zakupu. Boehringer Ingelheim informuje, że sprzedaje lek do hurtowni, które następnie odsprzedają go do innych hurtowni i aptek.

"Z chwilą sprzedaży leków do hurtowni, spółka traci ich własność. Nie może zatem wpływać na ustalenie minimalnej ceny odsprzedaży stosowanej przez niezależnych przedsiębiorców" - informuje wytwórca Pradaxy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

DO POBRANIA


comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH