BI: sprzedaż leków Rx notuje stabilny wzrost

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   06-08-2015, 11:07

BI: sprzedaż leków Rx notuje stabilny wzrost Wyniki sprzedaży leków firmy Boehringer Ingelheim

Firma Boehringer Ingelheim odnotowała nieznaczny wzrost sprzedaży w pierwszej połowie 2015 r. Szczególnie dobre wyniki osiągnęły działy Consumer Health Care oraz Animal Health. Sektor leków dostępnych na receptę pozostaje stabilny.

Sprzedaż netto odnotowana przez Boehringer Ingelheim w pierwszej połowie 2015 r. wzrosła o około  2% do 7,4 miliarda euro w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednim roku. W skali euro firma zwiększyła swoją sprzedaż netto o 13%. Stosunkowo słaba pozycja euro w odniesieniu do większości pozostałych walut przyczyniła się do odnotowania tego tak pozytywnego trendu przy konwersji waluty - informuje spółka w komunikacie prasowym.

Leki dostępne na receptę, czyli największy segment biznesowy w firmie Boehringer Ingelheim, osiągnęły w pierwszej połowie tego roku wartość sprzedaży netto rzędu 5,369 milionów euro. Przy skorygowaniu wzrostu względem waluty o 1%, przełożyło się to na stabilny wzrost (+12% w odniesieniu do euro). Tak jak w poprzednich latach, najlepiej sprzedającym się produktem było tiotropium, stosowane w terapii POChP. Przewiduje się, że w nadchodzących latach leki związane z leczeniem cukrzycy będą jednym z najważniejszych motorów rozwoju firmy w tym segmencie.

W pierwszej połowie 2015 r. sprzedaż netto leków dostępnych bez recepty (OTC) wyniosła 782 miliony euro i tym samym wygenerowała skorygowany względem waluty wzrost około  8% (+15% w odniesieniu do euro), co odpowiada około 10% sprzedaży netto dla całej Grupy w tym właśnie okresie.

W sektorze zdrowia zwierząt BI osiągnął w tym okresie sprawozdawczym skorygowany względem waluty wzrost rzędu 11%, i jego wartość wyniosła 662 miliony euro (+23% w odniesieniu do euro)

Dział produktów biofarmaceutycznych, w ramach którego Boehringer Ingelheim prowadzi działania wyłącznie z klientami przemysłowymi, odnotował wzrost o 24% do 214 milionów euro w pierwszej połowie roku.


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH