Biaystok: UMB zaprasza na studia doktorskie w farmacji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: bialystok.wyborcza.pl/ rynekaptek.pl   15-03-2018, 14:39

Biaystok: UMB zaprasza na studia doktorskie w farmacji Wydział farmaceutyczny oferuje 4-letnie stacjonarne studia doktoranckie (fot. archiwum)

Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zaprasza na studia doktoranckie w dziedzinie nauk farmaceutycznych.

Studia pozwolą na wykształcenie wysokiej klasy specjalisty w zakresie nauk medycznych i farmaceutycznych, przygotowanego do pracy w środowisku międzynarodowym, w innowacyjnych tematykach i z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych technologii stosowanych we współczesnej nauce. Absolwenci będą znakomicie dostosowani do potrzeb współczesnej gospodarki – zapewnia Marcin Tomkiel, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Wydział farmaceutyczny oferuje 4-letnie stacjonarne studia doktoranckie. Będą one miały charakter interdyscyplinarny i pozwolą doktorantom na rozwój metodologicznonaukowy w zakresie dwóch dziedzin jednocześnie. W zależności od wybranej tematyki rozprawy doktorskiej uczestnik studiów doktoranckich będzie mógł uzyskać stopień naukowy doktora nauk medycznych (dyscyplina biologia medyczna) lub doktora nauk farmaceutycznych.

O przyjęcie na studia doktoranckie na Wydziale Farmaceutycznym z OML mogą ubiegać się absolwenci farmacji, analityki medycznej, kosmetologii, chemii, biologii, biotechnologii, kierunku lekarskiego oraz innych kierunków studiów medycznych i przyrodniczych, w postępowaniu rekrutacyjnym o charakterze konkursowym.

Więcej: http://bialystok.wyborcza.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH