Bielsko – Biała: brak zgody na dofinansowanie szczepień przeciwko HPV

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: bielskobiala.wyborcza.pl/rynekaptek.pl   11-09-2017, 11:04

Bielsko – Biała: brak zgody na dofinansowanie szczepień przeciwko HPV Koszt prograku wyniosłyby 364 tys. złotych

Partia Razem złożyła w kwietniu br. petycję o wprowadzenie w Bielsku-Białej programu bezpłatnych profilaktycznych szczepień dla dzieci i młodzieży przeciwko HPV. Rada Miasta wystosowała negatywną odpowiedź.

Komisja Bezpieczeństwa i Samorządności bielskiej Rady Miejskiej uznała złożoną petycję za bezzasadną - podaje Gazeta Wyborcza w Bielsku Białej.

Pod uwagę radni wzięli m.in. stanowisko prezydenta Bielska-Białej Jacka Krywulta, który zwrócił uwagę na to, że obok zdecydowanych zwolenników tej szczepionki jest też grupa jej przeciwników wskazujących na zbyt krótki okres jej stosowania uniemożliwiający jednoznaczną ocenę jej skuteczności oraz skutków bocznych.

Niemałe byłyby także koszty programu. Komisja Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu Rady Miejskiej w Bielsku-Białej oszacowała, że koszty rocznego zaszczepienia 700 dziewcząt i 700 chłopców z jednego rocznika wyniosłyby 364 tys. złotych.

Działacze partii Razem nie zgadzają się z taką decyzją. Przypominają, że wirus brodawczaka ludzkiego HPV odpowiedzialny jest za nowotwory złośliwe, m.in. szyjki macicy u kobiet oraz krtani u mężczyzn.

Więcej: http://bielskobiala.wyborcza.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH