Bielsko-Biała: jest potencjalny najemca zabytkowej apteki

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: bielsko.biala.pl/rynekaptek.pl   10-04-2018, 10:11

Bielsko-Biała: jest potencjalny najemca zabytkowej apteki Miasto znajdzie nowego najemcę najstarszej apteki w Bielsku - Białej? (Fot. Archiwum)

Lokal, w którym niegdyś znajdowała się zabytkowa apteka, od dwóch lat czeka na nowego najemcę. Władzie Bielska - Białej prowadzą negocjacje z jednym z potencjalnych najemców. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy dojdzie do finalizacji rozmów i podpisania umowy.

Dwa lata temu Cefarm Kraków i władze miasta Bielska-Białej toczyły spór o losy zabytkowej apteki "Pod Jeleniem", która od 1869 ro­ku usy­tu­owa­na jest w pół­noc­no­-w­schod­nim na­roż­ni­ku biel­skie­go Rynku.

Jak przypomina portal bielsko.biala.pl, zabytkowe meble z apteki miły zostać wywiezione z Bielska-Białej przez spółkę Cefarm Kraków, która przez wiele lat prowadziła tę aptekę i która rościła sobie prawo do mebli.

Ostatecznie wyposażenie pozostało na swoim miejscu, ale do tej pory nie udało się wynająć tego wyjątkowego lokal.

Portal informuje, że jeden z przedsiębiorców jest od kilku miesięcy zainteresowany dzierżawą lokalu dawnej apteki, jednak umowa, którą otrzymał z końcem 2017 roku od ZGM w Bielsku-Białej, właściciela lokalu, była nie do zaakceptowania.

Problem polega na tym, że pomieszczenie, które zajmowała apteka znajduje się w dwóch budynkach - Rynek 15 i 16. Nie zostało jednak wyjaśnione, czy umowa na wynajem lokalu będzie obejmowała jedną księgę wieczystą, czy dwie.

Przedsiębiorca jest gotowy wykonać renowację liczących 240 lat mebli, które zaprojektowane zostały specjalnie do wnętrz. Z kosztorysu, który opracował wynika, że wyda na to do 50 tys. zł. Chciałby jednak, skoro meble należą do miasta, wiedzieć, czy podejmując się tego zadania może liczyć np. na pięcioletnią ulgę w czynszu - czytamy.

Informację o tym, że miasto prowadzi negocjacje z jednym z najemców potwierdza Tomasz Ficoń, rzecznik bielskiego Ratusza. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy może dojść do finalizacji rozmów i podpisania umowy.

Więcej: http://www.bielsko.biala.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH