Biomed-Lublin rozpoczął terminową spłatę wierzytelności

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Money/rynekaptek.pl   28-10-2016, 12:44

Biomed-Lublin rozpoczął terminową spłatę wierzytelności Firma Biomed-Lubin terminowo wywiązuje się ze zobowiązań finansowych

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek realizuje w terminie zobowiązania finansowe wynikające z układu oraz odrębnych porozumień prawomocnie zatwierdzonych przez sąd. Pierwsze spłaty nastąpiły już pod koniec września - informuje spółka.

Jak czytamy w komunikacie, 22 września 2016 roku uprawomocnił się zatwierdzony w czerwcu br. układ, przyjęty przez zgromadzenie wierzycieli spółki w ramach postępowania restrukturyzacyjnego.

Stwierdzenie przez sąd prawomocności postanowienia pozwoliło rozpocząć spłaty wierzycieli zgodnie z propozycjami układowymi zatwierdzonymi przez sąd. Wartość wierzytelności objętych układem wynosi łącznie 93,5 mln zł.

Pod koniec września Biomed-Lublin dokonał spłaty pierwszej raty na rzecz Banku Millennium. Spółka dokonała też spłaty pierwszej raty na rzecz obligatariuszy, zgodnie z harmonogramem zawartym w warunkach układu z wierzycielami. Wierzyciele z tej grupy otrzymali łącznie ok. 650 tys. zł w ramach spłaty zaległych odsetek. Pozostałe odsetki płacone będą w półrocznych odstępach, zgodnie z oryginalnym harmonogramem.

Więcej: www.money.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH