Biomed-Lublin stawia na sprawdzone produkty

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Puls Biznesu/rynekaptek.pl   04-12-2017, 09:27

Biomed-Lublin stawia na sprawdzone produkty  Firma nową strategię zaprezentuje w pierwszym kwartale przyszłego roku (Fot. Archiwum)

Poprawia się kondycja finansowa Biomedu-Lublin. Firma zamierza skoncentrować się na produktach i segmentach rynku, na których z powodzeniem działała od lat – pisze Puls Biznesu.

Na początku ubiegłego roku Biomed-Lublin złożył wniosek o otwarcie postępowania układowego, bo nie mógł poradzić sobie z ciężarem długów, wynikających głównie z nieudanej inwestycji w zakład frakcjonowania osocza.

Od tego czasu zmieniła się struktura jego akcjonariatu i zarządu, a teraz rozkręcają się prace nad nową strategią firmy.

— Nową strategię zaprezentujemy w pierwszym kwartale przyszłego roku. Nie ma obecnie ryzyka upadłości, spółka wypełnia zobowiązania układowe i ma kapitał na niezbędne inwestycje w moce produkcyjne – zapewnia Marcin Piróg, prezes i znaczący akcjonariusz Biomedu.

Dodaje, że spółka zamierza znacznie zwiększyć sprzedaż czołowych produktów z jej portfolio, zwłaszcza na rynkach zagranicznych. - Biomed miał bardzo poważne problemy, lecz jednocześnie produkty, które mają duży potencjał i są łatwo skalowalne. Dla mnie to inwestycja na lata – ocenia.

Przyznaje, że ryzyko upadłości było bardzo duże, jednak zgodnie z planem restrukturyzacyjnym spółka powinna w 2017 r. spłacić około 60 mln zł zobowiązań.

W 2016 r. spółka miała 36 mln zł przychodów, 28 mln zł straty operacyjnej, prawie 100 mln zł długów i 1 mln zł kapitału własnego. Na razie firma skończyła etap porządkowania biznesu. Teraz ma się zająć jego rozwijaniem.

— Biomed powinien zakończyć ten rok z przychodami niższymi, niż miał w ubiegłym, ale z zyskiem na poziomie netto i kapitałami własnymi powyżej 40 mln zł - mówi Jarosław Błaszczak, który od grudnia 2016 r. jest szefem rady nadzorczej Biomedu i jednocześnie prezesem Ipopema Financial Advisory.

Więcej: www.pb.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH