Biomed nawiązał współpracę z Biotonem. W centrum uwagi jest Distreptaza

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Biomed-Lublin/ rynekaptek.pl   13-02-2018, 08:04

Biomed nawiązał współpracę z Biotonem. W centrum uwagi jest Distreptaza W ramach osiągniętego porozumienia o współpracy Bioton zobowiązał się nabywać Distreptazę od Biomedu, a następnie sprzedawać ją wyłącznie na terytorium Polski (fot. archiwum)

45 mln zł – tyle szacunkowo warta jest umowa na sprzedaż i dystrybucję Distreptazy w Polsce, podpisana właśnie przez Biomed-Lublin z Biotonem. Jej warunki będą obowiązywać do końca 2022 roku.

W ramach osiągniętego porozumienia o współpracy Bioton zobowiązał się nabywać Distreptazę od Biomedu, a następnie sprzedawać ją wyłącznie na terytorium Polski. Zobowiązania Biotonu obejmują również aktywną promocję i reklamę produktu. W zamian za usługi świadczone przez BIOTON, Biomed będzie płacić wynagrodzenie, które uzależnione będzie od wolumenów sprzedaży.

Strony umowy ustaliły jej wymagane minimalne roczne poziomy. W przypadku gdyby Bioton ich nie osiągnął, zwróci Biomedowi utracone korzyści w postaci marży na produkcie pomniejszonej o wynagrodzenie, które byłoby należne BIOTON, jeśli plan sprzedażowy zostałby wykonany.

Łączna wartość przychodów Biomedu wygenerowanych dzięki współpracy, szacowana jest przez zarząd spółki na około 45 mln zł do końca obowiązywania umowy, czyli do końca 2022 roku.

- Zainwestowaliśmy w uruchomienie nowego wydziału Distreptazy, co umożliwi nam podwojenie jej produkcji oraz obniży koszty jej wytwarzania. Linia zacznie działać w trzecim kwartale br. Nowy wydział Distreptazy pozwoli nam zrealizować plany sprzedażowe zapisane w umowie z Biotonem – komentuje Marcin Piróg, prezes Biomedu.

Distreptaza to lek na receptę w formie czopków stosowanych m.in. w leczeniu przewlekłego zapalenia przydatków, zmian naciekowych, pooperacyjnych czy zapalenia błony śluzowej macicy oraz w leczeniu choroby hemoroidalnej. Lek zarejestrowany jest, poza Polską, m.in. w takich krajach jak: Ukraina, Mongolia, Mołdawia, Gruzja czy Kazachstan. Obecnie Distreptaza odpowiada za około 30% przychodów generowanych przez Biomed-Lublin. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH