Bioton w Chinach: są kolejne umowy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Bioton/ rynekaptek.pl   24-09-2015, 09:39

Bioton w Chinach: są kolejne umowy Dystrybutorem insuliny Biotonu w Chinach jest spółka Harbin Gloria

Bioton zawarł umowę dostawy i dystrybucji insuliny w Chinach z Harbin Gloria Pharmaceuticals (HGP), a rozwiązał umowy dystrybucyjne zawarte wcześniej z Bayer Healthcare Company Limited - podał Bioton.

Stroną umowy z HGP jest także SciGen Limited, spółka prawa singapurskiego zależna od Biotonu, posiadająca prawa do komercjalizacji insuliny produkowanej przez Bioton na terenie Chin. Na podstawie umowy HGP otrzymał wyłączność na terenie Chin oraz licencję na znak towarowy "SciLin", pod którym dystrybuowana będzie insulina produkowana przez Bioton.

Umowa dostawy i dystrybucji insuliny została zawarta na okres dziesięciu lat. Ponadto, HGP zobowiązał się do dokonania przedpłaty z tytułu udzielenia wyłącznej licencji i wyłącznych praw do komercjalizacji produktu na terenie Chin w wysokości 4,3 mln dolarów.

W odrębnym raporcie Bioton poinformował o rozwiązaniu umów zawartych pomiędzy spółką, SciGen oraz Bayer Healthcare.

W szczególności rozwiązano umowę z lipca 2009 roku, której przedmiotem jest, m.in., dostawa i dystrybucja insuliny na terytorium Chin oraz umowę z marca 2013 roku, której przedmiotem jest dostawa i dystrybucja przez BHC wstrzykiwaczy do podawania insuliny, wytwarzanych przez Copernicus Sp. z o.o., na terytorium Chin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH